20 lutego
poniedziałek
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Druga prędkość

Ocena: 0
78

Po tym, jak Donald Trump zakręcił kurek z amerykańskimi funduszami dla zagranicznych organizacji promujących i przeprowadzających aborcję, obrońcy życia – między innymi na łamach „Idziemy” Ewa Kowalewska z Human Life International – cieszyli się z tego, ale przewidywali, że pieniądze na ten cel i tak na pewno szybko znajdą się gdzie indziej. I proszę bardzo – mamy pełną gotowość.

Duńska minister zdrowia wystosowała do Komisji Europejskiej list, skądinąd kuriozalny w treści, w którym nawołuje do wyasygnowania dodatkowych środków, które by zrekompensowały brak amerykańskich dolarów. Przecież – pisze pani minister – miliony kobiet i nastolatek (sic!) na całym świecie mają niezaspokojone potrzeby (sic!) antykoncepcji i aborcji, więc przyzwoitość (sic!) wymaga, by UE zobowiązała się do „zwiększenia wsparcia dla organizacji dotkniętych polityką USA”. Warto dodać, że już wcześniej 170 tys. dzieci na świecie ginęło rocznie wskutek aborcji finansowanych przez Unię (wg obliczeń European Dignity Watch).

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 8 (594), 19 lutego 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 1 marca 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

AUDIONajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły