21 lutego
wtorek
Eleonory, Fortunata, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Totalna psychoza

Ocena: 0
166

Według lutowego sondażu CBOS, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się rekordowym poparciem sięgającym 40 proc. Platformę Obywatelską popiera 17 proc. badanych, Nowoczesną 9 proc., a Ruch Kukiza 8 proc. Do sejmu weszłoby jeszcze SLD.

Taki jest krajobraz polityczny kilka tygodni po grudniowym przesileniu. Hasło „opozycji totalnej”, rzucone bardzo świadomie przez Grzegorza Schetynę, a wprowadzane w życie także przez Ryszarda Petru, wydaje się jedynie wzmacniać obóz rządzący. Gromkie lamenty nad rzekomym upadkiem demokracji i nadciągającym autorytaryzmem większość Polaków puszcza mimo uszu. Są one po prostu tak dalekie od codziennego doświadczenia każdego z nas, tak bardzo ideologiczne, że mogłyby chwycić wyłączenie w czasie sytuacji rewolucyjnej. A sytuacja nie jest dziś szczególnie wybuchowa – płace rosną, bezrobocie spada, działa 500+, a wokół Polski coraz niebezpieczniej, co zawsze sprzyja skupieniu się wokół rządu.

Do tego mieliśmy wizytę Angeli Merkel, będącą jednoznacznym sygnałem, że Berlin w końcu przynajmniej rozmyśla nad poważnym potraktowaniem obecnych władz RP. Skoro kurs na szybką zmianę załamał się, to trzeba zacząć poważnie rozmawiać. Szczególnie wyraźnym komunikatem było przyjęcie przez niemiecką kanclerz liderów PO i PSL w... ambasadzie RFN.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 8 (594), 19 lutego 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 1 marca 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

AUDIONajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły