24 kwietnia
środa
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Książki nadesłane - 1 września 2013

Ocena: 0
2792
Oto kilka propozycji lektur na nadchodzącą jesień. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Czy rzeczywiście jesteśmy poddawani nieustannej manipulacji, a jeśli tak, to jak sobie z nią radzić? Jak bronić słusznej sprawy racjonalnie i bez zacietrzewienia? Jak wytykać publicznie manipulację, nie wpadając w zastawione nierzadko pułapki? To nie jest książka dla dziennikarzy, polityków i speców od reklamy, ale dla wszystkich pozostałych czytelników. Marcin Niewalda, Metody manipulacji XX wieku, Fronda, Warszawa 2013.
Przykłady tych, którzy oskarżani byli o bluźnierstwo, profanację czy obrazę uczuć religijnych można mnożyć. Znany teolog mediów zastanawia się tu nad granicami wolności w sztuce. I stawia nam pytanie: czy Boga można obrazić? ks. Andrzej Draguła, Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem, Biblioteka Więzi, Warszawa 2013.
Autorka pracuje jako tłumaczka podczas spotkań poranionych ludzi z egzorcystą, co oznacza, że – jak pisze – w razie konieczności tłumaczy dialogi egzorcysty z diabłem. Zgody na książkę udzielił o. Cipriano de Meo, kapucyn i nestor egzorcystów z sześćdziesięcioletnim stażem. Patrizia Cattaneo, Jak bronić się przed diabłem, przekład dr Dariusz Chodyniecki, Wydawnictwo Święty Paweł, Częstochowa 2013.
Urodzony w Ciechanowie autor marzył, żeby zostać aktorem, pilotem i lekarzem, kochał sport i muzykę. A teraz jest profesorem i pisze wiersze, a nam przedstawia pełen literackich odniesień „osobisty brewiarz”, którego lekturą chce nam pomóc lepiej żyć. Marek Sokołowski SJ, Żyć nie byle jak, Wydawnictwo WAM, Kraków 2013.
Jak opowiedzieć współczesnemu dwunastolatkowi o św. Stanisławie Kostce? Tutaj poznaje go Mikołaj z warszawskiego osiedla: w konflikcie z tatą, mama w pracy za granicą, sąsiad śmiertelnie chory, a ksiądz „truje” o jakimś świętym. Mała powieść, ale za to jaka! Anna Moszyńska, Odwrócona lornetka. Przygoda ze Staszkiem Kostką, Wydawnictwo WAM, Kraków 2013.
Choć obraz przemawia najmocniej, nie wszystko da się pokazać za jego pomocą. A to dlatego, że pewnych zdjęć po prostu nie ma, zwłaszcza po „naszej” stronie zimnowojennej granicy. Autorzy tego niecodziennego albumu przedstawili nam jednak historię połowy XX wieku, wstrząsającą i niepiękną. Paweł Sasanka, Sławomir Stępień, Zimna wojna. Krótka historia podzielonego świata, IPN Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Warszawa 2012.

Idziemy nr 35 (416), 1 września 2013 r.



PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter