25 kwietnia
wtorek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Babka z klasą

Ocena: 5
388

Przychodnia Babka Medica w Warszawie stała się obiektem ataków, bo ogłosiła, że kilku jej lekarzy ginekologów nie będzie zapisywać środków antykoncepcyjnych.

fot. Marta Bąk/Babka Medica

W internecie natychmiast pojawiły się niewybredne komentarze: „Co za ciemnogród, masakra i zacofanie totalne!”, „Wstyd! To jest karygodne! Żyjemy w średniowieczu? Lekarz wiedział, jaki wybiera zawód i z czym to się wiąże, powinien postępować zgodnie z wiedzą medyczną...”. Środowiska lewicowe z furią zaatakowały przychodnię – skądinąd prywatną. Co się dokładnie stało?

„Informujemy, że kilku z naszych lekarzy ginekologów, korzystając z klauzuli sumienia, nie wypisuje recept na hormonalne środki antykoncepcyjne. Informacje o tym znajdują się w dostępnych powyżej profilach lekarzy. Dodatkowo, dla wygody pacjentek, pracownicy rejestracji poinformują o tym podczas umawiania wizyty. Pacjentka w każdej chwili może zrezygnować z wizyty lub przepisać ją do innego lekarza ginekologa. W związku z tym, zapisując się na wizytę ginekologiczną w celu np. otrzymania recepty na wyżej wymienione, bardzo prosimy o poinformowanie o tym konsultanta/recepcjonistki” – można przeczytać na stronie przychodni.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 8 (594), 19 lutego 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 1 marca 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka z wykształcenia i z powołania. W "Idziemy" pisze artykuły o tematyce historycznej i społecznej. Publikuje także w miesięczniku "wSieci Historii" oraz prowadzi poranne pasmo w Telewizji Republika. Wcześniej współpracowała z tygodnikiem "ABC" oraz "Frondą". Pasjonatka historii.

- Reklama -


SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -